Dlaczego rezygnuję z Twojego newslettera?

On 23 sierpnia 2012

Mam już dosyć. Rezygnuję. Długo we mnie dojrzewała ta decyzja, bo rezygnacja nie jest zazwyczaj tak prosta, jak zapisanie się nań. Rezygnuję, bo:

  1. Ciągle tylko piszesz o sobie i o coś mnie prosisz. Nieważne, czy o pieniądze, czy o obejrzenie najnowszej wersji mojej oferty, czy też kupienie tu i teraz. Czy to mi obiecywałeś, gdy zachęcałeś do zapisu nań?
  2. Ciągle do mnie piszesz. Tak, prawda, wczoraj był news od Ciebie, a dziś to już co innego – „news” w imieniu Twojego partnera. Zaczynam mieć dosyć…
  3. Nie dajesz mi powodu, abym w ogóle otwierał Twoje wiadomości. Jeśli nie jestem zniechęcony punktem nr 1 lub nr 2, to pewnie w tytule wiadomości wpisałeś coś w stylu „Niecodziennik Klucza Wiolinowego. Aktualności 23.08.2012”. Proszę – czy to o czymś mi mówi? Niee, raczej nie przekonałem się do straty czasu na otwarcie tej wiadomości. A skoro nie otwieram… to pora zrezygnować z zaśmiecania skrzynki.
  4. Coś mi tu nie pasuje. Zasubskrybowałem newsletter poważnej firmy konsultingowej, a dostaję mailing wyglądający jak spam V1AGRY. Hmm, to chyba nie jest od Was. Rezygnuję!
  5. Znowu ktoś narzeka lub straszy. Znudziły mi się afery Amber Gold, nadchodzące kryzysy i drożejące non stop paliwo. Może to buduje przypadkowe kliki w serwisach horyzontalnych, ale nie w mojej skrzynce, gdzie próbuję wprowadzić ostrą dyscyplinę czytania. Poza tym – ja nie chcę malkontenctwa, nie chce czuć się zastraszany, zmuszany… także – do widzenia.
  6. Co ma piernik do wiatraka? Jeśli tego sensownie nie połączysz w całość (najlepiej jakąś dobrą infografiką), to ja nie mam czasu na zastanawianie się, dlaczego Ty, poważny bank, uczysz mnie, jak szybko przygotować kolację dla znajomych. Nie pasuje mi to. Nie jesteś w tym moim autorytetem. I w ogóle takich informacji szukam gdzie indziej. Żegnam.

 

Uwaga: Tekst mocno zainspirowany artykułem Andrew Hindes, opublikowanym przez PRNews Online.

Comments are closed.


Parse error: syntax error, unexpected ')' in C:\WWW\outside_edu\doorways\out.php on line 139